Gabinety badania wzroku

Kompleksowa diagnostyka stanu wzroku to połączenie badania optometrycznego z okulistycznym. „Dr Nawrot – Centrum Wzroku” jako jedyne w regionie oferuje taką możliwość na miejscu. Trzy niezależne gabinety badania wzroku, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny oraz współpracujący ze sobą dyplomowani optometryści i lekarze okuliści są gwarantem rzetelnej diagnozy stanu wzroku i efektywnej pomocy terapeutycznej.

Gabinet optometryczny

Miejsce pracy dyplomowanych optometrystów, których sylwetki prezentujemy tutaj.

Badanie optometryczne oraz aplikacja soczewek kontaktowych wykonywane w tym gabinecie spełniają wymagania „Standardu badania optometrycznego i doboru soczewek kontaktowych” uchwalone przez PTOO oraz PSSK.

W skład gabinetu wchodzą urządzenia światowej marki Topcon®:

 • foropter automatyczny Topcon® CV-5000 Pro z panelem sterowania umożliwiającym badanie w dystansie,
 • ekran LCD do procedur optometrycznych Topcon® CC-100XP o polaryzacji kołowej,
 • autorefraktokeratometr Topcon® KR-800,
 • profesjonalny skiaskop i oftalmoskop marki Heine®,
 • lampa szczelinowa Topcon® SL-D4 (pow. 6-40x) z kamerą i aparatem do fotografii oka DC-4,
 • zestaw urządzeń i narzędzi do diagnostyki stanu akomodacji i widzenia obuocznego,
 • magazyny soczewek kontaktowych próbnych (miękkich, sztywnych, ortokorekcyjnych),
 • zestawy diagnostycznych pomocy dla słabowidzących.

Szczegóły badania dostępne w dziale Badanie optometryczne.

Gabinet okulistyczny

Miejsce pracy lekarza medycyny Bartłomieja Wójcika. Standard badania okulistycznego wykonywanego przez nasze okulistke przedstawiony został na stronie Badanie okulistyczne.

W skład gabinetu wchodzą najwyższej klasy urządzenia:

 • foropter Topcon® VT-10,
 • rzutnik testów wzrokowych JEIL ACP-700,
 • autorefraktometr Topcon® RM-8000B,
 • lampa szczelinowa CSO® SL-9800 D z kamerą i aparatem do fotografii oka CSO Digital Vision HR,
 • skiaskop i oftalmoskop marki Keeler®,
 • drobne narzędzia okulistyczne do diagnostyki wzroku (soczewki Volka, tonometr aplanacyjny, tropikamid, cyklopentolat, alkaina).

Pracownia diagnostyki obrazowej oka

Pracownia znajduje się pomiędzy gabinetem optometrycznym a okulistycznym przez co mogą z niej korzystać pacjenci obu gabinetów. Jest to jedyne miejsce w regionie, posiadające najnowocześniejsze urządzenia do wnikliwej diagnostyki gałki ocznej.

1) Optyczny koherentny tomograf siatkówki (OCT) REVO FC marki Optopol Technology™.

OCT (Optyczna koherentna tomografia; ang. Optical Coherence Tomography) jest uznawana w okulistyce za złoty standard nieinwazyjnej, bezbolesnej i najdokładniejszej diagnostyki większości struktur oka.

Pozwala ono zajrzeć z dokładnością mikroskopową wgłąb budowy siatkówki i zdiagnozować choroby takie jak jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej i inne. Dodatkowo umożliwia dokonanie analizy struktury rogówki, soczewki oka i tęczówki.

Jest to urządzenie o bardzo szerokich możliwościach diagnostycznych, zatem zachęcamy do poznania szczegółów tuta

2) Topograf rogówkowy Keratograph 5M marki Oculus GmBH

Keratograph 5M to najnowszy model topografu rogówki światowego lidera w produkcji tego typu urządzeń firmę Oculus®.

Topografia rogówki pozwala dokładnie wskazać kształt i moc najsilniejszej powierzchni optycznej ludzkiego oka. Dzięki pomiarowi 22 000 punktów wyniki pozwalają na idealne dopasowanie specjalistycznych soczewek kontaktowych takich jak soczewki rogówkowe, skleralne, hybrydowe czy ortokorekcyjne. Tak dokładny pomiar pozwala też na wnikliwą diagnostykę zmian chorobowych rogówki, dających skomplikowane w korekcji zaburzenia jakości widzenia. Dodatkowe oprogramowanie pozwala fotografować i nagrywać zachowanie soczewki kontaktowej na oku oraz diagnozować i leczyć zespół suchego oka.

3) Tonometr impresyjny iCare

Nowoczesny tonometr do badania ciśnienia wewnątrzgałkowego bez potrzeby znieczulania oka. W odróżnieniu od tonometrii bezkontaktowej (powietrznej) nie naraża pacjenta na dyskomfort spowodowany nieprzyjemnym dmuchnięciem powietrza w oko czasie pomiaru. Badanie trwa kilka sekund i jest praktycznie nieodczuwalne.