Gabinety badania wzroku

Kompleksowa diagnostyka stanu wzroku to połączenie badania optometrycznego z okulistycznym. „Dr Nawrot – Centrum Wzroku” jako jedyne w regionie oferuje taką możliwość na miejscu. Trzy niezależne gabinety badania wzroku, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny oraz współpracujący ze sobą dyplomowani optometryści i lekarze okuliści są gwarantem rzetelnej diagnozy stanu wzroku i efektywnej pomocy terapeutycznej.

Gabinet optometryczny

Miejsce pracy dyplomowanych optometrystów, których sylwetki prezentujemy tutaj.

Badanie optometryczne oraz aplikacja soczewek kontaktowych wykonywane w tym gabinecie spełniają wymagania „Standardu badania optometrycznego i doboru soczewek kontaktowych” uchwalone przez PTOO oraz PSSK.

W skład gabinetu wchodzą urządzenia światowej marki Topcon®:

 • foropter automatyczny Topcon® CV-5000 Pro z panelem sterowania umożliwiającym badanie w dystansie,
 • ekran LCD do procedur optometrycznych Topcon® CC-100XP o polaryzacji kołowej,
 • autorefraktokeratometr Topcon® KR-800,
 • profesjonalny skiaskop i oftalmoskop marki Heine®,
 • lampa szczelinowa Topcon® SL-D4 (pow. 6-40x) z kamerą i aparatem do fotografii oka DC-4,
 • zestaw urządzeń i narzędzi do diagnostyki stanu akomodacji i widzenia obuocznego,
 • magazyny soczewek kontaktowych próbnych (miękkich, sztywnych, ortokorekcyjnych),
 • zestawy diagnostycznych pomocy dla słabowidzących.

Szczegóły badania dostępne w dziale Badanie optometryczne.

Gabinet okulistyczny

Miejsce pracy lekarza medycyny Bartłomieja Wójcika. Standard badania okulistycznego wykonywanego przez naszego okulistę przedstawiony został na stronie Badanie okulistyczne.

W skład gabinetu wchodzą najwyższej klasy urządzenia:

 • foropter Topcon® VT-10,
 • rzutnik testów wzrokowych JEIL ACP-700,
 • autorefraktometr Topcon® RM-8000B,
 • lampa szczelinowa CSO® SL-9800 D z kamerą i aparatem do fotografii oka CSO Digital Vision HR,
 • skiaskop i oftalmoskop marki Keeler®,
 • drobne narzędzia okulistyczne do diagnostyki wzroku (soczewki Volka, tonometr aplanacyjny, tropikamid, cyklopentolat, alkaina).

Pracownia diagnostyki obrazowej oka

Pracownia znajduje się pomiędzy gabinetem optometrycznym a okulistycznym przez co mogą z niej korzystać pacjenci obu gabinetów.
Jest to jedyne miejsce w regionie, posiadające zestaw najnowocześniejszych urządzeń do wnikliwej i pełnej diagnostyki gałki ocznej, w skład którego wchodzą:

 

Optyczny koherentny tomograf siatkówki (OCT) REVO FC
marki Optopol Technology™

 

OCT (Optyczna koherentna tomografia; ang. Optical Coherence Tomography) jest uznawana w okulistyce za złoty standard nieinwazyjnej, bezbolesnej i najdokładniejszej diagnostyki większości struktur oka.

Tomograf OCT pozwala zajrzeć z dokładnością mikroskopową w głąb budowy siatkówki i zdiagnozować choroby takie jak jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej czy odwarstwienie siatkówki. Dodatkowo umożliwia dokonanie analizy struktury rogówki, soczewki oka i tęczówki.

Jest to urządzenie o bardzo szerokich możliwościach diagnostycznych, zatem zachęcamy do poznania szczegółów jego możliwości tutaj.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Producent Optopol Technology Sp. z o. o.. Podmiot prowadzący reklamę Zakład Optyczny Leonard Nawrot.

Topograf rogówkowy Keratograph 5M marki Oculus GmBH™ 

Topografia rogówki pozwala dokładnie zbadać kształt i moc rogówki, najsilniejszej powierzchni optycznej ludzkiego oka. Keratograph 5M, który posiadamy to najnowszy model topografu rogówki marki Oculus®, światowego lidera w produkcji tego typu urządzeń. 

Dzięki pomiarowi 22 000 punktów wyniki pozwalają na dokładne i bezpieczne dopasowanie specjalistycznych soczewek kontaktowych takich jak soczewki rogówkowe, skleralne, hybrydowe czy ortokorekcyjne. Tak dokładny pomiar pozwala też na wnikliwą diagnostykę zmian chorobowych rogówki, dających skomplikowane w korekcji zaburzenia jakości widzenia.  

Dodatkowe oprogramowanie pozwala fotografować i nagrywać zachowanie soczewki kontaktowej na oku oraz profesjonalnie diagnozować prowadzić terapię zespołu suchego oka (ZSO). 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Producent Oculus GmBH. Podmiot prowadzący reklamę Zakład Optyczny Leonard Nawrot.

Perymetr automatyczny PTS-920 marki Optopol Technology™ 

Perymetr automatyczny PTS 920 to najnowszy model polomierza statycznego przeznaczonego do szybkiego i precyzyjnego badania pola widzenia. Jest wyposażony we wszystkie standardowe testy perymetryczne. Szeroki wybór strategii progowych i technik przesiewowych umożliwia dostosowanie procedury do każdego pacjenta. 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Producent Optopol Technology Sp. z o. o.. Podmiot prowadzący reklamę Zakład Optyczny Leonard Nawrot. 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Producent Optopol Technology Sp. z o. o.. Podmiot prowadzący reklamę Zakład Optyczny Leonard Nawrot. 

Dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu S+F (Structure + Function) firmy Optopol z Zawiercia możemy połączyć analizę tomografii siatkówki OCT z wynikami badania pola widzenia perymetru co umożliwia najdokładniejszą diagnostykę jaskry i kontrolę jej przebiegu.

Tonometr impresyjny iCare TA01i 

Nowoczesny tonometr do badania ciśnienia wewnątrzgałkowego bez potrzeby znieczulania oka. W odróżnieniu od tonometrii bezkontaktowej (powietrznej) nie naraża pacjenta na dyskomfort spowodowany nieprzyjemnym dmuchnięciem powietrza w oko czasie pomiaru. Badanie trwa kilka sekund i jest praktycznie nieodczuwalne. 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Producent Icare Finland Oy. Podmiot prowadzący reklamę Zakład Optyczny Leonard Nawrot.

Pomiary wykonywane za pomocą urządzeń diagnostycznych wymienionych powyżej są u nas dostępne niemalże od ręki, wykonujemy je 6 dni w tygodniu 

Jeśli dostałeś zalecenie badania OCT, HRT, GDX, topografii rogówki, biometrii, pola widzenia czy ciśnienia od swojego okulisty lub optometrysty to zadzwoń do nas pod nr 797339014 lub przyjdź i zapytaj, a nasi specjaliści wykonają zalecony pomiar może jeszcze dzisiaj.  

Można też umówić się na kompleksowe badanie optometryczne lub okulistyczne i wykonać ww. pomiary specjalistyczne w ramach wizyty z rabatem.