Terapia widzenia

Przeprowadzamy terapię wzroku dla dzieci i dorosłych. Część naszego zespołu optometrystów przygotowana jest do prowadzenia treningu wzrokowego. Ćwiczenia wzroku mają na celu poprawę sprawności wzrokowej oraz przywrócenie fizjologicznej zdolności do widzenia obuocznego. W naszym centrum terapię przeprowadzają dyplomowani optometryści i ortoptyści. Mamy odpowiednie urządzenia diagnostyczne oraz wspierające rehabilitację. Specjaliści uczą również jak wykonywać ćwiczenia w domu, tak by efekty terapii były szybkie, a zarazem trwałe.

Wskazania do terapii widzenia

Terapia widzenia może być wskazana po wykonaniu odpowiedniego badania optometrycznego. Rekomendowana jest osobom z wadami wzroku, ale także pacjentom po wypadkach, operacjach czy urazach gałki ocznej lub mózgu.

  • jawnego i ukrytego zeza;
  • zaburzeń ruchomości gałek ocznych, widzenia obuocznego i akomodacji;
  • niedowidzenia i tłumienia;
  • opóźnienia w rozwoju percepcji wzrokowej;
  • nadwyrężenia wzroku przez codzienną, intensywną pracę.

Rehabilitacja układu wzrokowego jest wskazana nie tylko osobom, które mają stwierdzone zaburzenia wzroku, ale także w przypadku czasowych problemów ze wzrokiem i nawracających zaburzeń. Przejściowe pogorszenie widzenia może być spowodowane wielogodzinnym prowadzeniem auta, bądź pracą przy komputerze i zawsze warto je zbadać.

Efekty terapii wzroku

Efekty terapii wzroku mogą uchronić Pacjenta przed koniecznością przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. Podczas treningu widzenia można nauczyć się świadomego patrzenia, prawidłowego widzenia peryferyjnego i centralnego oraz rozwinąć koordynację wzrokowo-ruchową. Ćwiczenia pomagają dzieciom zbudować umiejętność prawidłowego używania narządu wzroku. Terapia wzroku może znacząco poprawić komfort codziennego funkcjonowania, efektywnej nauki i pracy.

Przeprowadzamy treningi zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ustalamy przyczyny problemów oraz przygotowujemy szczegółowy plan terapii. Naszym celem jest osiągnięcie jak najlepszych efektów dla zdrowia i komfortu widzenia każdego Pacjenta.