Soczewki miękkie

Poznaj nasze soczewki kontaktowe

Jak sama nazwa mówi soczewki miękkie wykonane są z elastycznych, miękkich materiałów hydrożelowych lub silikonowo-hydrożelowych. Dzięki temu są delikatne dla oczu, umożliwiają szybką adaptację, a dla zdecydowanej większości naszych pacjentów są niewyczuwalne w czasie noszenia.

Soczewki miękkie dzielą się na jednodniowe (jednorazowe), dwutygodniowe, miesięczne i kwartalne. Korygują z powodzeniem nadwzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm, a także prezbiopię (starczowzroczność), która pojawia się zazwyczaj po 40-tym roku życia i przeszkadza w widzeniu bliskich przedmiotów, nawet gdy widzenie w dal jest poprawne.

Niezależnie od rodzaju, soczewki kontaktowe powinny być zawsze dopasowywane w czasie wizyty u specjalisty kontaktologa (optometrysty lub okulisty). W naszym Centrum Wzroku dopasowujemy profesjonalnie wszystkie typy soczewek kontaktowych miękkich, także te indywidualizowane. Prowadzimy wizyty kontrolne, a dzięki posiadaniu szerokiego magazynu soczewek próbnych możemy zaaplikować soczewki w czasie pierwszej wizyty. Jak wygląda aplikacja soczewek kontaktowych w naszym Centrum Wzroku dowiecie się Państwo tutaj – Aplikacja soczewek kontaktowych.