Blog

Czym charakteryzują się tzw. okulary relaksacyjne?

okulary relaksacyjne

Wraz z rosnącym zainteresowaniem o zdrowie oczu oraz redukcję ich zmęczenia wynikającego z długotrwałego korzystania z urządzeń elektronicznych, na rynku pojawiają się nowe rozwiązania. Jednym z nich są tzw. okulary relaksacyjne. W niniejszym artykule wyjaśnimy, czym charakteryzują się takie okulary i jakie korzyści mogą przynieść użytkownikom.

Więcej

Jak przygotować dziecko do badania wzroku?

badanie wzroku dziecka

Czy Twoje dziecko skarży się na problemy ze wzrokiem, mruży oczy lub w Twojej rodzinie występują wady wzroku? Właściwa kontrola i troska o wzrok jest kluczowa, zwłaszcza w przypadku rozwijającego się człowieka.

Więcej

Na czym polega terapia wzroku i kiedy się ją stosuje?

oko z bliska

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów, odgrywając kluczową rolę w codziennym funkcjonowaniu. Niestety, istnieje wiele czynników, które mogą go zaburzać. Jak w rozwiązaniu problemów z widzeniem może pomóc terapia wzroku? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Więcej

Okulary polecane do pracy biurowej

kobieta w okularach pracująca w biurze

Codzienna praca przy komputerze sprawia, że nasze oczy są zmęczone i narażone na dyskomfort. Kluczem do zachowania zdrowia jest więc regularne odwiedzanie specjalisty i noszenie właściwie dopasowanych okularów. Pracownicy umysłowi mogą wykorzystać przede wszystkim okulary biurowe. Czym powinny się one wyróżniać? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Więcej

Jak działają okulary progresywne?

okulary progresywne leżące na stole

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów. Niestety z wiekiem możliwość widzenia pogarsza się, co sprawia, że coraz trudniej jest nam normalnie funkcjonować. Ogromną pomocą w tej sytuacji mogą okazać się okulary progresywne. Jak działają? Jakie są zalety ich wykorzystania? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Więcej