Soczewki kontaktowe

Poznaj nasze soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe korygują wady wzroku i pozwalają cieszyć się wyraźnym widzeniem bez konieczności bycia ograniczonym przez okulary. Ułatwiają uprawianie sportu, zwiększają poczucie swobody i komfortu oraz mają pozytywny wpływ na pewność siebie. Nie ograniczają pola widzenia ani nie zniekształcają obrazu w części peryferyjnej. Cechują się również biokompatybilnością oraz wysoką przepuszczalnością tlenu. Bez problemu można dobrać ich moc, krzywiznę oraz wielkość niemal dla każdego Pacjenta. Soczewki kontaktowe korygują liczne wady wzroku, m.in. krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Niektóre z nich hamują rozwój wad wzroku. Mamy soczewki wykonane z różnych materiałów, zarówno soczewki miękkie jak i twarde, o wysokiej przepuszczalności tlenu i uwodnieniu.

Darmowe soczewki próbne

Przed zakupem pierwszych soczewek, warto upewnić się czy jest to rozwiązanie dla nas komfortowe. Po specjalistycznym badaniu wzroku w naszym gabinecie otrzymają Państwo darmowe soczewki próbne. Pozwalają one zweryfikować, czy na pewno zostały odpowiednio dobrane, a także upewnić się, że ta alternatywa dla okularów sprawdzi się w Państwa codziennym życiu. Pacjent uczony jest także zakładania i zdejmowania o soczewek oraz odpowiedniego czyszczenia i przechowywania. Jeśli wystąpi jakikolwiek problem z użytkowaniem soczewek testowych, nasi specjaliści zaproponują Państwu inny tryb noszenia lub wymienią je na inny rodzaj aż do uzyskania pełnej satysfakcji

Oferta soczewek kontaktowych

Oferujemy większość soczewek kontaktowych dostępnych na rynku. Aplikujemy i sprzedajemy soczewki kontaktowe miękkie, które stosować można przez różny okres, m.in. jeden dzień (jednorazowe), dwa tygodnie lub miesiąc. Oferujemy też soczewki twarde (zwane stabilnokształtynymi). Wykonywane są na zamówienie indywidualne po uprzednim wykonaniu topografii rogówek oczu. Oferujemy również soczewki ortokorekcyjne, które hamują rozwój krótkowzroczności, a zakładane są na noc. Wykonujemy diagnostykę i zależnie od rodzaju wady wzroku, topografii rogówek i potrzeb wzrokowych Pacjenta dobieramy soczewki sferyczne, toryczne, multifokalne lub specjalistyczne, produkowane pod Pacjenta.

Porady dotyczące stosowania soczewek kontaktowych

Błędy popełniane przy noszeniu soczewek kontaktowych mogą prowadzić do chorób oczu i pozostawiać trwałe deficyty widzenia. Nie można nosić soczewek uszkodzonych lub wcześniej nieskontrolowanych przez kontaktologa. Trzeba zdejmować je przed snem (nawet jeśli chodzi tylko o krótką drzemkę), aby oczy mogły od nich odpocząć. Jeśli mamy w planach wizytę na basenie, lepiej założyć soczewki jednodniowe, które można wyrzucić po zakończonej aktywności (warunkiem ich używania są wtedy szczelne gogle pływackie).

Należy również pamiętać, że soczewki mają kontakt z delikatną warstwą zewnętrzną gałki ocznej (rogówką i spojówką gałkową), dlatego trzeba odpowiednio dbać o ich higienę i stosować się do następujących zasad:

  • soczewki muszą być zakładane i zdejmowane czystymi oraz suchymi dłońmi;
  • wymagają one codziennego mycia w specjalistycznym płynie;
  • pojemnik do ich przechowywania powinien być wymieniany z każdym nowym płynem oraz dezynfekowany każdego dnia.

Każdy dyskomfort podczas noszenia soczewek (pieczenie, swędzenie czy zaczerwienienie oczu) stanowi sygnał, że coś nie jest w porządku. Trzeba wówczas zdjąć soczewki kontaktowe, a następnie upewnić się, że nie są uszkodzone oraz starannie je przemyć. Jeśli problem nie minie, należy wybrać się na wizytę do specjalisty kontaktologa (optometrysty lub okulisty zajmującego się soczewkami kontaktowymi).