Okulary dla dzieci

Okulary dziecięce do spowalniania progresji krótkowzroczności

HOYA MiYOSMART® soczewki spowalniające przyrost krótkowzroczności u dzieci

HOYA MiYOSMART® to soczewki okularowe, których celem jest nie tylko korygowanie krótkowzroczności u dzieci, ale też spowalnianie procesu jej pogłębiania się.
Przyrost tej wady wzroku jest obecnie bardzo powszechny u dzieci, a nadmierny może prowadzić nie tylko do wysokiej krótkowzroczności ale też pojawienia się poważnych chorób oczu dotyczących siatkówki (jaskra, zwyrodnienia, odwarstwienia) czy soczewki wewnątrzgałkowej (zaćma).
Dzięki specjalnej, opatentowanej konstrukcji optycznej (technologia D.I.M.S.) soczewki HOYA MiYOSMART® zmieniają ogniskowanie światła na siatkówce oka w sposób, który ma na celu spowolnienie wydłużania się gałki ocznej, związanego z pogłębianiem się krótkowzroczności.

Dla kogo?

Okulary z soczewkami HOYA MiYOSMART® przeznaczone są dla wszystkich dzieci, u których zdiagnozowano krótkowzroczność, niezależnie od jej wielkości. Soczewki wstawiane są do oprawy okularowej i nie różnią się w wyglądzie od zwykłych soczewek okularowych jednoogniskowych. Adaptacja do nich jest bardzo szybka i łatwa.

okulary dziecko

Skuteczność działania

Badania kliniczne* prowadzone na dzieciach przez 6 lat potwierdziły, że soczewki okularowe MiYOSMART spowalniają progresję krótkowzroczności średnio o 60%, w porównaniu ze standardowymi soczewkami jednoogniskowymi.

*Lam CS, et al. Myopia control in chiIdren wearing DIMS spectacle lens: 6 years results. Invest Ophthalmol Vis Sci. 2022;63:ARVO, E-Abstract 4247

Jak dobieramy soczewki HOYA MiYOSMART®?

Dobór soczewek MiYOSMART® odbywa się po dokładnym badaniu optometrycznym, obejmującym szereg procedur specjalistycznych (m.in. refraktometria, keratometria, biometria oka, topografia rogówki) i trwającym ok. 60 min. Po doborze korekcji nasi doradcy klienta dopasowują na salonie optycznym oprawy okularowe, tak aby spełniały wymagania konstrukcji optycznej soczewek MiYOSMART®.
Już dziś zapisz swoje dziecko na badanie oraz dobór okularów z soczewkami HOYA MiYOSMART® 

Dlaczego warto?

  • Potwierdzona naukowo wysoka skuteczność w spowalnianiu postępu krótkowzroczności.
  • Wykonane z nietłukącego się poliwęglanu, przez co są bardzo lekkie, bezpieczne i stanowią filtr dla nadmiaru światła UV.
  • Nieinwazyjna i równie skuteczna alternatywa dla innych metod spowalniających rozwój krótkowzroczności, tj. ortokeratologia, soczewki kontaktowe miękkie czy atropinizacja.
  • Dobór korekcji oraz oprawy okularowej w naszym Centrum Wzroku odbywa się zgodnie z wymogami producenta dzięki uzyskaniu odpowiedniej certyfikacji.

Pakiet opieki nad dzieckiem krótkowzrocznym

Specjalnie dla dzieci krótkowzrocznych stworzyliśmy „Pakiet opieki nad dzieckiem krótkowzrocznym”, obejmujący 3 wizyty kontrolne w ciągu roku zapewniające regularną, pełną kontrolę nad rozwojem wady wzroku dziecka oraz wybór właściwej metody korekcji i spowalniania dalszego postępu wady (soczewki okularowe HOYA MiYOSMART®, soczewki kontaktowe ortokorekcyjne lub miękkie). Szczegóły u nas na miejscu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Animacja na temat krótkowzroczności u dzieci i soczewek HOYA MiYOSMART® – Kliknij tutaj 

Nasz film o epidemii krótkowzroczności i metodach jej spowalniania oraz zapobiegania – Kliknij tutaj 

Poradnik dla rodziców dzieci krótkowzrocznychKliknij tutaj

Wywiad z dr. Pawłem Nawrotem na temat krótkowzroczności i metod jej spowalniania w „Dzień Dobry Zawiercie” – Kliknij tutaj 

O okularach dla dzieci

Każdy wie, że okulary dla dzieci są mniejsze niż dla osób dorosłych. Na tym jednak nie kończy się lista cech odróżniająca jedne od drugich. Okulary takie muszą składać się z odpowiednio wyprofilowanej oprawy wykonanej z miękkiego, bezpiecznego tworzywa, które nie będzie uczulać i uciskać delikatnej skóry dziecka.

Miraflex

Dodatkowo soczewki okularowe dla dzieci powinny mieć zaokrąglone krawędzie, być nietłukące i łatwe w czyszczeniu, tak aby nawet ich kilkuletni właściciel mógł je z łatwością umyć. Poza tym, istotne dla dzieci jest także to, aby okulary były kolorowe i przedstawiały ich ulubionych bohaterów bajek. Wszystkie te cechy posiadają okulary, które proponujemy naszym najmłodszym klientom, niezależnie od tego czy mają 3 miesiące czy 10 lat.

Rozwój widzenia 

Wzrok dziecka

Dziecko u optyka

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem nt. problemu krótkowzroczności u dzieci, którego udzielił dr Paweł Nawrot.